Etkinlik ve Duyurular

Psikoterapinin daha erişilebilir olmasına dair arzumuz Erişilebilir Psikoterapi projemiz vesilesiyle pandemi sürecinin başlamasıyla beraber hayata geçti. Bu bağlamda birçok danışana yüz yüze ve online terapi desteğini uygun ücretle sağlayabilmeye başladık.

Psikolojik danışmanlık almayı veya online psikoterapi sürecine başlamayı düşünen kişiler için Bütün Psikoloji bünyesinde yetişkin, çocuk-ergen, çift-aile terapileri alanlarında uzmanlık sürecini tamamlamış uzman psikolog ve klinik stajını tamamlayıp tez ve süpervizyon sürecine devam eden online psikolog kadromuz tarafından uygun ücretli online terapi desteği sağlanmaya devam edilmektedir.

Online terapi süreci, online psikolog ve uzman psikolog kadrosu ve seans işleyişiyle ilgili bilgi almak için +90 533 501 70 40 numaralı telefonu arayarak veya info@butunpsikoloji.com adresine mail atarak merkezimize ulaşabilirsiniz. Alacağınız bilgilere ek olarak ihtiyaç duymanız halinde klinik koordinatörümüzle ücretsiz ön görüşme gerçekleştirebilir, sizin için uygun çalışma şeklini ve o çalışma şeklindeki psikoloğu belirleyebilirsiniz.

*COVID-19 süresi boyunca genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanması önerilen temel enfeksiyondan korunma ve kontrol maddeleri ile uyumludur.
 • 19 Mart 2020 tarihi itibariyle tüm görüşmelerimizi görüntülü olarak online gerçekleştirmekteydik. Normalleşme sürecinin gidişatını takip ederek ofisimizde almaya başladığımız önlemlerle birlikte online terapi sürecine uygun olmayan süreçler için ofisimizde görüşmeler gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktayız.
 • Ofisimizde özellikle bekleme odasındaki kişi sayısını minimum düzeyde tutmaya özen gösteriyoruz. Bu sebeple danışanlarımızdan mümkünse seans saatlerinde ya da seans saatinden maks. 5 dakika önce ofise gelmelerini rica ediyoruz.
 • Ofise giriş ve çıkışlarda belli bölgelerde bulunan el dezenfektanı, kolonya ve anti-bakteriyel hijyen ürünlerinin kullanılmasını rica ediyoruz.
 • Çay, kahve ve su ikramını pandemi süreci boyunca sağlamıyoruz.
 • Ofisimizi ve odaların genel temizliğini (zemin, kapı ve pencereler, vb.) günlük olarak su, deterjan ve dezenfektanlar ile temizliyoruz. Oyun odasındaki oyuncakları ise çocukların sağlığı için elverişli özel malzemelerle temizliyoruz.
 • Bekleme odası ve seans gerçekleştirilen görüşme odalarını kişiler arası fiziksel mesafeye uygun olacak şekilde yeniden düzenledik.
 • Seans randevularımızı görüşme odalarını havalandırabilmek ve ofiste aynı anda bulunan kişi sayısını minimize edebilmek adına 15 değil 30 ya da 45 dakikalık aralıklarla veriyoruz.
 • Ödeme işlemlerini olabildiğince temassız gerçekleştirmeye çabalıyoruz.
 • Ellerin sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye boyunca uygun şekilde yıkanmasına eğer su ve sabun kullanımı müsait değilse el antiseptiği kullanılmasına özen gösteriyoruz.
 • Herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu (ateş, öksürük, solunum sıkıntısı vb.) bulgusu ve/veya temas öyküsü olan uzmanlarımız için 14 gün boyunca ofis çalışmalarına ara verilmesini uygun buluyoruz.
 • Olası vaka ihtimallerine COVID-19 Rehberine göre yönetilmek üzere dikkat ediyoruz.

ONLİNE TERAPİ / YÜZ YÜZE PSİKOTERAPİ NASIL İŞLER?

Psikoterapi, ister online terapi olsun ister terapistinizle ofis ortamında yüz yüze gerçekleştirdiğiniz bir süreç olsun, kişinin zihnindekileri ve yaşadıklarını sansürsüz bir şekilde aktarıp, yargılanmadan, eleştirilmeden anlaşılmaya çalışılacağı bir yerdir. Psikoterapide amaç, kişinin kendi hayatında yaşadığı zorlukların arkasında yatan dinamikleri keşfetmek ve daha işlevsel hale dönüştürmektir.

Online ya da yüz yüze psikoterapi sürecinde sadece günün problemi, günün koşullarında, o gün anlatıldığı kadarıyla ele alınıp hemen çözüm üretilmeye çalışıldığında kalıcı bir iyilik haline ulaşmak zordur. Bu nedenle daha derin bir bakış açısı ve değişim sağlanabilmesi için, bütünsel bir yaklaşımla kişinin çocukluk deneyimleri, tekrar eden davranış ve ilişki döngüleri de çalışmanın bir parçası olmalıdır.

Kişinin kendisini bir bütün hissedip, kendisi ve çevresiyle ilişkisini anlamlandırabileceği bu yolculukta terapist yolu gösteren kişi değil, bu yolculukta kişiye eşlik eden bir ayna işlevi görür. Terapi süreci, hangi yolun neden ve nasıl seçildiği, benzer yollara nasıl bir ihtiyaçla girildiği ve başka nasıl yolların var olabileceğinin keşfedildiği bir yolculuktur.

Psikoterapi desteğinde kişinin terapistiyle olumlu bir güven ilişkisini oluşturabilmesi sürecin verimli ilerleyebilmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. İdeal bir psikoterapi süreci danışanla terapistin online veya yüz yüze, uygun bir  ortamda ve belirlenmiş sınırlar çerçevesinde, haftada en az 1 kere, 45 dakikalık seanslar için bir araya gelmesiyle gerçekleşir.

Bütün Blog

Uzman Psikologlarımız tarafından kaleme alınan günlük hayatınızda faydalı olabilecek psikolojiye dair yazılar

WhatsApp'tan Yaz!
Merhaba 👋

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aygül Sarıbay - Randevu Formu

  Terapi Tercihi:
  İletişim Yolu:

  İrem Ezici - Randevu Formu

   Terapi Tercihi:
   İletişim Yolu:

   Talia Edith Molina - Randevu Formu

    Terapi Tercihi:
    İletişim Yolu:

    Yağmur Sel - Randevu Formu

     Terapi Tercihi:
     İletişim Yolu:

     Batuhan Saç - Randevu Formu

      Terapi Tercihi:
      İletişim Yolu:

      Melis Yüceer - Randevu Formu

       Terapi Tercihi:
       İletişim Yolu:

       Eylül Ezgi Serül - Randevu Formu

        Terapi Tercihi:
        İletişim Yolu:

        Duygu Arıcan - Randevu Formu

         Terapi Tercihi:
         İletişim Yolu:

         Şeyda Yazıcı - Randevu Formu

          Terapi Tercihi:
          İletişim Yolu:

          Sinan Karaman - Randevu Formu

           Terapi Tercihi:
           İletişim Yolu:

           Su Polat - Randevu Formu

            Terapi Tercihi:
            İletişim Yolu:

            Burçak Özdemir - Randevu Formu

             Terapi Tercihi:
             İletişim Yolu:

             Rahel Layiktez - Randevu Formu

              Terapi Tercihi:
              İletişim Yolu:

              Talia Edith Molina - Randevu Formu

               Terapi Tercihi:
               İletişim Yolu:

               Melis Kısmet - Randevu Formu

                Terapi Tercihi:
                İletişim Yolu:

                İpek Aksoy - Randevu Formu

                 Terapi Tercihi:
                 İletişim Yolu:

                 Başak Uygunöz - Randevu Formu

                  Terapi Tercihi:
                  İletişim Yolu:

                  Fatma Girgin Kardeş - Randevu Formu

                   Terapi Tercihi:
                   İletişim Yolu: