Atacan Küçükoğlu

 • Position :
  Uzman Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
atacan-kucukoglu

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: İzmir Ekonomi Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Okan Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Yetişkin

Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikanalitik Psikoterapi, Psikodinamik Psikoterapi

Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online Terapi

Atacan Küçükoğlu, Bornova Anadolu Lisesindeki eğitiminin ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans öğrenimi sırasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Klinik Nöropsikoloji Birimi ve Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsünde stajlarını tamamlamıştır. Lisans eğitiminin sonunda Dr. Yasemin Meral Öğütçü ve Klinik Psikolog Gamze Çarboğa ile sosyal anksiyete ve kendine yönelik dikkat arasındaki ilişkiyi inceledikleri araştırmayı 2018 yılında Sofya’da gerçekleşen 48th European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) kongresinde sunmuştur.

İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji programında sürdürdüğü yüksek lisans döneminde Dr. Görkem Gökçelioğlu’nun iki yıl süren Kişilik Bozuklukları ve Psikodinamik Psikoterapi Eğitimini almıştır. Yüksek lisansını yüksek onur derecesiyle “Narsisistik kişilik özellikleri ile depresif belirtiler arasındaki ilişkide yalnızlık ve mükemmeliyetçiliğin aracı rolü” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.

Halen The International Psychoanalytical Association (IPA)’a bağlı İstanbul Psikanaliz Derneği (İPD)’den ve derneğe bağlı psikanalistlerden almakta olduğu çeşitli psikanalitik eğitimlerin ve süpervizyonların yanı sıra kendi psikanalizine devam etmektedir.

Bütün Psikoloji’de yetişkin bireylerle; kaygı ve depresyon, ilişkisel ve kişiler arası problemler, eksiklik ve boşluk duyguları, özgüven ve motivasyon eksiklikleri, kişilik yapılanmaları, kendini tanıma ve anlama, değersizlik ve yetersizlik duyguları, belirsizlikle başa çıkma, kararsızlık sorunları vb. gibi alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?