Batuhan Saç

 • Position :
  Uzman Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
batuhan-sac-400

Unvan: Uzman Psikolog

Lisans: İstanbul Aydın Üniversitesi (Psikoloji Bölümü)

Yüksek Lisans: İstanbul Üniversitesi, Aziz Sancar Deneysel Tıp Enstitüsü, Özel Öğrencilik (Sinirbilim)

Yüksek Lisans: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı)

Uzmanlık Alanı: Ergen & Yetişkin

Terapi Eğitim & Yönelim: Psikanalitik Psikoterapi, EMDR Terapisi

Verdiği Hizmetler: Ergen & Yetişkin Psikoterapi (Yüz Yüze / Online), Atölyeler (İkizlik, mizah, travma, öğretmenlere yönelik travmaya duyarlı eğitim)

Batuhan Saç lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Aziz Sancar Deneysel Tıp’ta Sinirbilim yüksek lisansı özel öğrenciliği yapmış, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı programından uluslararası literatürde ilk olan agresif mizah hakkında geliştirdiği ölçek ile tamamlamıştır.

Batuhan Saç çeşitli yazın çalışmalarını bilim, kültür, politika, edebiyat ve psikanaliz dergilerinde sürdürmüştür. Şiirleri Varlık, Peyniraltı, Masa, Barbarları Beklerken, Poesis, Felsefe Sanat Psikanaliz gibi dergilerde; kitap eleştirisi çalışmaları 2016’dan bu yana Bilim ve Gelecek Dergisi’nde yayınlanmaktadır. Bunun yanında Suret, Gazete Duvar, Psikeart ve Psikesinema gibi mecralarda da çalışmalarını paylaşmıştır.

Psikomitoloji (İthaki Yayınları, 2018), 29 (Poesis Yayınları, 2020) ve Şiir Ölüyor Mu? (Dönüşüm Yayınları, 2021) kitaplarının eşyazarıdır.

Teorik çalışma alanları travma, mizah ve ikizliktir. 2017 yılında katıldığı bir çalışmada Sosyal Bilimlerde Birincilik ödülü almıştır. Konuya dair çalışmalarını pek çok seminer, toplantı ve radyo programında sunmuştur. ikizlikcalismalari.org’un kurucusudur. Diğer yandan, Dorothy T. Burlingham’ın bir makalesi Türkçeye ilk defa kendisi tarafından tercüme edilmiştir.

İstanbul Freudcu Psikanaliz Derneği’nin kurucu üyesidir. Psikoterapist olarak ergenlerin ve yetişkinlerin muzdarip olduğu konularda çalışmaktır.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?