Burak Savcı

Unvan: Uzman Psikolog, Psikoterapist, Çift ve Aile Terapisti
Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Özyeğin Üniversitesi (Çift ve Aile Terapisi, Psikoloji Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile
Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Çift Terapisi, Aile Terapisi; Sistemik Terapi Perspektifi ile
Verdiği Hizmetler: Bireysel Terapi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Online (Uzaktan) Danışmanlık

Burak Savcı, 2012 senesinde başarı bursu ile başladığı Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü, 2017 senesinde tamamlamıştır. Buradaki eğitimi sırasında ‘Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nde stajyer olarak çalışma imkânı bulmuş ve burada eğitim materyallerinin düzenlenmesi ve katılımcı ilişkilerinin düzenlenmesine katkıda bulunmuştur. Burak Savcı’nın “yüksek onur” öğrencisi olarak tamamladığı Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Türkiye’de Türk Psikologlar Derneği tarafından akredite edilen psikoloji bölümlerinden biridir.

Lisans eğitimini tamamladığı 2017 senesinde yüksek lisans eğitimine başlayan Burak Savcı, Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisansı’na devam etmiştir. Buradaki eğitimi süresince çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aileler gibi çeşitli kişi ve gruplarla stajyer psikoterapist olarak çalışmanın yanı sıra; çocuk esirgeme kurumları, kas hastalıkları derneklerinde önleyici ve sağaltıcı çalışmalar yapabilme imkânı bulmuştur. Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans programı, bu alanda Türkiye’de hem Avrupa Çift ve Aile Terapileri Derneği (EFTA) hem de Uluslararası Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin (IFTA) eğitim kriterlerini üst düzeyde karşılayarak onaylanmış, tek yüksek lisans programıdır.

Buradaki eğitimine devam ettiği esnada, tam zamanlı araştırma görevlisi olarak da çalışan Burak Savcı kendi tez çalışmasını otizmli çocuğu olan babaların tecrübeleri üzerine yazmıştır. Yazdığı tez çalışmasına ait bildirisi Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nde 1.’lik ödülüne layık bulunurken, Çiğdem Kağıtçıbaşı Araştırma Festivali’nde “Yüksek Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.

2017 senesinden bu yana düzenli olarak yurt içi ve yurt dışındaki birey, çiftler ve ailelerle çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarında Çözüm Odaklı Terapi ve Duygu Odaklı Terapi uygulamalarını Yapısalcı ve Çokkuşaklı Sistemik Terapiler ile entegre etmektedir. Çalışma konuları arasında depresyon, stres ve kaygı, kayıp ve yas, özgüven ve kendini tanıma, ilişkisel zorluklar (yalnızlık, uyum sorunları, kıskançlık, aldatma, boşanma, yeniden evlenme, ebeveynlik), zorlayıcı duygular (öfke, üzüntü, utanç, değersizlik vb.) ve duygu düzenleme (motivasyon eksikliği, kararsızlık vb.) bulunmaktadır.