Burçak Özdemir

burcak-ozdemir

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
Eğitim: İstanbul Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin
Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikodinamik Terapi
Verdiği Hizmetler: Online (Uzaktan) Danışmanlık

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2010 yılında bölüm birinciliği ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Çapa Tıp Fakültesi’nde staj yapmıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirilen ‘Gönüllü Değişim’ Projesi’nde yer almış; yatılı hastaların rehabilitasyonu ve sosyal hayata kazandırılmasına destek olmuştur. Lisans eğitimi sonrasında, Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç bölümünde asistan psikolog olarak çalışmıştır.

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji uzmanlığına başlamıştır. Bu süreçte Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde iki yıl boyunca öğrenci ve çalışanlarla süpervizyon eşliğinde psikoterapi yürütmüştür. Hem lisans hem yüksek lisans eğitimi sırasında Tübitak’tan başarı bursu almıştır. ‘Narsisizm, Algılanan Aile Tutumları, Romantik İlişkiler ve Cinselliğe İlişkin Tutumlar’ başlıklı tezi ile yüksek lisansını başarı ile tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından birçok farklı merkezde ergen ve yetişkin danışanlar ile çalışmaya devam etmiş; özel bir şirkette ‘Travmaya Müdahale Projesi’ düzenlemiş ve bu çerçevede çalışanlarla psikoterapi yürütmüştür. Arnavutköy Kaymakamlığı’nın yapmış olduğu ve T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın destek verdiği “Başlamadan Bitirmeye Var Mısın?” Projesi’nde öğrencilere alkol ve madde bağımlılığı üzerine eğitimler vermiş ve grup çalışmaları düzenlemiştir. C4 Recovery Solutions işbirliği ile Danışmanlık ve Takip Merkezi’nde, alkol ve madde kullanım bozukluğu olan kişiler ve aileleriyle psikoterapi yürütmüş ve grup çalışmaları düzenlemiş; madde kullanım bozukluğu ile ilgili olarak Dr. Bob Lynn’den süpervizyon almıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında; Şema Terapi ve Farkındalık Temelli Psikoterapi eğitimleri almış, birçok farklı ulusal kongrede sunum yapmıştır. Kadına yönelik şiddet ve travma üzerine eğitimler almış; kadın ruh sağlığına yönelik yayınlara katkıda bulunmuştur. Ayrıca Rorschach Testi, Tematik Algı Testi (TAT), Çocuklar için Tematik Algı Testi (CAT), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulayıcısıdır.

2017 yılından itibaren Bütün Psikoloji bünyesinde ergen ve yetişkinlerle psikodinamik yönelim ile çalışmaya devam etmektedir. Çalıştığı alanlar arasında; Duygudurum Bozuklukları (depresyon/mani), Kaygı Bozuklukları, Travma, Kayıp ve Yas, Varoluşsal Kaygılar, Psikolojik Kökenli Bedensel Rahatsızlıklar, Alkol ve Madde Kullanım Bozukluğu, İlişkisel Sorunlar, Kendini Tanıma, Özgüven Eksikliği, Geçmişe Dair Konular, Stres, Öfke Kontrolü, Uyum Sorunları ve Sınav Kaygısı bulunmaktadır.

    WhatsApp'tan Yaz!
    Merhaba 👋

    Size nasıl yardımcı olabiliriz?