Damla Altay

 • Position :
  Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
damla-altay

Unvan: Klinik Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: Koç Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Yetişkin

Yönelim: Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi

Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online Terapi, Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Çalışma Alanları: Yakın ilişki sorunları (aile içi ilişkiler, romantik ilişkiler, akran ilişkileri), depresyon, kaygı, duyguları ifade etmeye ve düzenlemeye dair zorluklar, utanç, suçluluk ve öfke duyguları, ve travmatik yaşantılar

Damla Altay, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde burslu olarak lisans eğitimini, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlayarak “Klinik Psikolog” unvanını almıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi çatısı altında psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir. Fransız Lape Hastanesi’nde yüksek lisans döneminde Stajyer Psikolog olarak görev yapmıştır.

Uluslararası Şema Terapi Enstitüsü (ISST) onaylı Şema Terapi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Beden ve ruh sağlığı arasındaki bağlantıya ilgi duyduğu için, Polivagal Teori Temelli Travma-Duyarlı Yoga eğitimi almıştır (Integrating Trauma-informed Yoga with Polyvagal Theory). Aynı zamanda 2021 yılında “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” ve “Kabul ve Kararlılık Terapisi” eğitimlerini tamamlamıştır. Bununla birlikte “Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)” eğitimini tamamlayarak, uygulayıcısı olmuştur.

2023-2024 yılları arasında 1 yıl boyunca Koç Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmış, bu süre zarfında ayrıca Koç Üniversitesi öğrencilerine KUPTEM birimi (Koç Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezi) içerisinde psikoterapi hizmeti vermiştir.

Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi ekollerini benimseyerek yetişkin bireylerle çalışmalarına yüz yüze ve çevrimiçi olarak devam etmektedir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?