Ece Soysal

ece-soysal-400-400

Unvan: Uzman Klinik ve Sağlık Psikoloğu, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti
Eğitim: Manchester Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Northumbria Üniversitesi (Sağlık Psikolojisi, Yüksek Lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Çocuk-Ergen (0-18 yaş)
Terapi Eğitimi & Yönelim: Psikodinamik Çocuk ve Ergen Terapisi
Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Psikoterapi ve Ebeveyn Danışmanlığı, Online (Uzaktan) Danışmanlık

Ece Soysal, eğitimini Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İngiltere’ye taşınmıştır. Manchester Üniversitesi’nde önce Psikoloji lisans eğitimini, daha sonra Northumbria Üniversitesi’nde Sağlık Psikolojisi yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İngiltere’de başarı bursu ile devam ettiği yüksek lisansını fakülte birinciliği ile bitirmiştir. Türkiye’ye döndüğünde bir sene süre ile Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk-Erken Psikiyatri bölümünde asistan psikolog olarak bulunmuştur. İkinci yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Çocuk/Ergen alt dalında yaparak Klinik Psikolog ünvanını almıştır.

Eğitimi sırasında göçe maruz kalan çocuklarla ve kanserli çocuklarla klinik ve bilimsel çalışmalar yürütmüştür. Üniversite eğitimi sonrasında Sri Lanka’da üç ay süreyle bulunmuş, ruh sağlığı alanında gönüllü çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda Akatlar Kids İdeal Anaokulu’nda İngilizce öğretmenliği yapmış, pandemi süresince ise yuvaya gidemeyen çocuklar ile evde okul öncesi çocuk etkinlik grupları düzenlemiştir.

Çalıştığı alanlar duygusal, davranışsal ve ilişkisel sorunlarını içermektedir.  Bu alanlardan bazıları hırçın davranışlar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, içe kapanıklık, ilişkisel problemler, kayıp ve yas, tıbbi sebebi olmayan bedensel semptomlar, arkadaşlık ve aile ilişkilerinde problemlerdir. Çocuklar ile terapi çalışmalarında oyun ve sanatı araç olarak kullanır. Terapide ağırlıklı olarak psikodinamik ekole bağlıdır.

    WhatsApp'tan Yaz!
    Merhaba 👋

    Size nasıl yardımcı olabiliriz?