Eylül Ezgi Serül

 • Position :
  Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
eylul-ezgi-serul-400

Unvan: Klinik Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: Bahçeşehir Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Yetişkin

Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikodinamik/ Psikanalitik Psikoterapi

Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online (Çevrimiçi) Terapi

Çalışma Alanları: Yakın ilişki sorunları (aile içi ilişkiler, romantik ilişkiler, akran ilişkileri), duyguları ifade etmeye ve düzenlemeye dair zorluklar, kaygı, utanç, suçluluk ve boşluk duyguları, depresif duygular ve travmatik yaşantılar

Eylül Ezgi Serül, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans bölümünü yüksek onur derecesiyle tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını almıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi çatısı altında psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir. Fransız Lape Hastanesi’nde Lisans döneminde Stajyer Psikolog olarak daha sonrasında Psikolog olarak görev yapmıştır.

Lisans ve lisansüstü eğitimi boyunca, The University of North Carolina kurumundan “Pozitif Psikoloji”, İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nden “Psikanalize Giriş Seminerleri” ve “Psikanalitik Vaka Çalışmaları” isimli eğitimlerini tamamlamıştır.

Bununla birlikte “MMPI Minnesota Kişilik Envanteri” ve “Klinik Testler Uygulama” eğitimlerini bitirerek bu testlerin uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır. Şu an Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden “Rorschach ve TAT Yetişkin Testler” eğitimine devam etmektedir.

Psikoterapi seanslarında psikodinamik/ psikanalitik terapi ekolünü benimsemekle beraber günümüzde çevrim içi ve yüz yüze olarak yetişkin bireylerle çalışmalarına devam etmektedir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?