İpek Aksoy

 • Position :
  Klinik Psikolog
  Online Terapi
ipek-aksoy-400

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin
Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikanalitik & Psikodinamik Terapi
Verdiği Hizmetler: Online Terapi

İpek Aksoy, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına burslu kabul edilmiştir. Yüksek lisans kapsamında psikodinamik yönelimli süpervizyon eşliğinde danışan görmüş, hastane stajını ise Özel Fransız Lape Hastanesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını “Türkiye’deki üniversite öğrencilerinde flört şiddetinin yaygınlığı ve stresle başa çıkma tarzlarıyla ilişkisi” (Dating violence prevalence and the relationship between dating violence and coping styles of university students in Turkey) başlıklı tez çalışması ile tamamlamış ve “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında araştırma projelerinde çalışmış ve çeşitli kliniklerde staj yapmıştır. Ekim 2019-Haziran 2020 tarihleri arasında Psikodinamik Terapiler Merkezi’nde Dr. Mia Medina, Berrak Karahoda ve Burçak Erdal tarafından verilen “Psikodinamik Terapiler: Teori ve Uygulama” eğitimini tamamlamıştır. Ocak 2020-Ocak 2021 tarihleri arasında İçgörü Terapi Merkezi’nde Psikanalist Yavuz Erten’in yürüttüğü “On İki Makale, On İki Tartışma” okuma grubuna katılmıştır. Ekim 2020-Haziran 2021 tarihleri arasında Hakan Kızıltan tarafından verilen “Dinamik Psikoterapide İleri Düzey” eğitimini tamamlamıştır.

Eylül 2020’den beri Bütün Psikoloji’de yetişkinlerle psikodinamik yönelimle çalışmaktadır. Çalışma alanları arasında; ilişkisel sorunlar, ailevi sorunlar, geçmişe dair meseleler, kaygı, depresyon, değersizlik ve yetersizlik hisleri, suçluluk ve utanç duyguları, kendini tanıma gibi konular bulunmaktadır.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?