İrem Ezici

irem-ezici-400-400

Unvan: Uzman Klinik Psikolog
Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Goldsmiths Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Ergen
Terapi Eğitimi & Yönelim: Varoluşçu Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR Terapisi
Verdiği Hizmetler: Online (Çevrimiçi) Terapi (Türkçe & İngilizce)

İrem Ezici, VKV Koç Özel Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Ardından İngiltere’de Goldsmiths Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Tez çalışmasını “İngiliz ve Türk Bireylerin Çocuğun Cinsel İstismarına Karşı Bakış Açıları” üzerine yapmıştır.

Lisans Eğitimi sırasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Özel Çamlık Hastanesi’nin psikolojik danışmanlık bölümünde staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca süpervizyon eşliğinde Türk ve yabancı uyruklu bireylere psikoterapi desteği vermiştir. 2018-2021 yılları arasında çeşitli özel okulların Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde ergenlerle çalışmıştır.

İrem Ezici, üniversite yıllarından beri Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) alanıyla ilgilenmiştir. Hem psikoterapi sürecinde hem de gündelik hayatta bireylerin Mindfulness yöntemini hayat felsefelerine katmalarına yardımcı olmak amacı ile 2018 yılında Mindfulness Eğitmenlik eğitimini almıştır. Yüksek lisans sürecinde Bilişsel Davranışçı Terapi alanında eğitim almıştır. Aynı zamanda Varoluşçu Akademi İstanbul’da, bireyin varoluşundan kaynaklanan konulara odaklanmayı içeren dinamik bir terapi yaklaşımı olan, Varoluşçu Psikoterapi eğitimini almıştır Travmatik olaylara karşı gelişen yoğun duygusal tepkileri azaltma ve işlevsel biçimde başa çıkabilme becerilerini kuvvetlendirmek için kullanılan EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) tekniğini de psikoterapi çalışmalarında kullanmaktadır.

Çalışma alanlarından bazıları depresyon, sosyal fobi, kaygı bozuklukları, travma, stres, sınav kaygısı, yemek bozuklukları, ilişki sorunları, kayıp ve yas süreci gibi konuları içermektedir.

Uzman klinik psikolog İrem Ezici, ergen ve yetişkinlere Türkçe ve İngilizce dillerinde psikoterapi desteği vermektedir.

    WhatsApp'tan Yaz!
    Merhaba 👋

    Size nasıl yardımcı olabiliriz?