Larissa Varol

Larissa-Varol

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist, Yoga Eğitmeni
Eğitim: Koç Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Ergen
Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikodinamik Terapi, Hamile ve çocuk yogası
Verdiği Hizmetler: Yüz yüze bireysel terapi, Online (Uzaktan) Danışmanlık

Larissa Varol, St. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans bölümünü yazdığı ”Yalnızlık, Utangaçlık, Algılanan Sosyal Destek ve Yaşam Doyumunun Problematik İnternet Kullanımı ile İlişkisi” konulu tez çalışması ile bitirerek Klinik Psikolog olmuştur.

Lisans Eğitimi sırasında Nova Özel Eğitim Rehabilitasyon Danışmanlık Merkezi ve Balıklı Rum Hastanesi’nde görev almıştır. 2013-2014 yıllarında Açı okullarında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde ergenlerle çalışan Larissa Varol, 2015 yılında Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastenesi’nde farklı birimlerde görev almıştır.

Larissa Varol, üniversite yıllarından beri yoga ve meditasyon ile ilgilenmiştir. Uygulamalarında derinleşmek ve bunu başka insanlara aktarmak amacı ile 2014 yılında Yogatime’da Hatha Yoga eğitmenlik eğitimi programını (Yoga Alliance Certificate) tamamlayarak yoga eğitmeni olmuştur. Daha sonraki yıllarda hamile ve çocuk yogası sertifikalarını alarak kendini geliştirmiştir.  Bu alandaki öğretilerini ve uygulamalarını klinik pratiğiyle birleştirmiştir.

Çalışma alanlarından bazıları kaygı bozuklukları, stres, panik atak, depresyon, travma, ilişkisel zorluklar, uyum problemleri, kayıp, ayrılık, yas süreci, bağımlılık ve yeme bozuklukları gibi konuları içermektedir.

Klinik psikolog Larissa Varol, ergen ve yetişkinlere psikolojik danışmanlık ve destek vermektedir.

    WhatsApp'tan Yaz!
    Merhaba 👋

    Size nasıl yardımcı olabiliriz?