Meltem Yılmaz

 • Position :
  Uzman Klinik Psikolog
  Online Terapi
meltem-yilmaz-400

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: Koç Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Hollanda Maastricht Üniversitesi (Psikopatoloji, Yüksek Lisans), New York Columbia Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans), Roma Sapienza Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Doktora devam)

Uzmanlık Alanı: Ergen, Yetişkin

Yönelim: Psikanalitik/Psikodinamik Terapi

Verdiği Hizmetler: Online (Uzaktan) Psikoterapi, Aile Danışmanlığı

Meltem Yılmaz, lisans eğitimini Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu yıllarda, birçok laboratuvarda araştırma asistanı olarak görev almış, Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi ve Yankı Yazgan Güzel Günler Polikliniği gibi çeşitli kurumlarda klinik stajlarını yapmıştır. Lisans eğitimi süresince Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda 2-5 yaş çocukların psikososyal gelişimlerine destek olmak amacıyla Koç Üniversitesi Minik Yürekler Projesi’nde yönetim kurulu üyesi olarak gönüllülük yapmıştır.

Uzmanlığını, Hollanda Maastricht Üniversitesi’nde ‘Yüksek Potansiyel Devlet Bursu’ ile Psikopatoloji yüksek lisansını tamamlayarak almıştır. Tez döneminde, Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda Dr. Sibel Halfon süpervizörlüğünde Psikanalitik Oyun Terapisi araştırma ekibinde yer almış, çocukların oyun terapi süreçlerini incelemiştir. Sonrasında, New York Columbia Üniversitesi’nde yetişkin klinik psikoloji yüksek lisansını ‘Teachers College’ bursu ile tamamlamıştır. Prof. Barry Farber ile hümanistik ve psikodinamik terapi süreçlerini ve terapist-danışan ilişkisini araştırma asistanı olarak çalışmıştır.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimlerini Uzm. Dan. Psk. Filiz Çetin’den almıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde Uzm. Psk. Funda Akkapulu’dan Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi eğitimini tamamlamıştır. Doç. Dr. İrem Erdem Atak’tan Yetişkin Rorschach Testi ve TAT eğitimini almaktadır. 2018’den bu yana çocuk, ergen ve yetişkin psikanalitik/psikodinamik yönelimli süpervizyonlarını sürdürmektedir.

Şu anda, Roma Sapienza Üniversitesi Dinamik ve Klinik Psikoloji doktora programında Prof. Vittorio Lingiardi ile çalışmaktadır. Akademik çalışmalarıyla birlikte ilişkisel zorlanmalar, depresyon, kaygı, travma ve yas üzerine klinik pratiğini sürdürmektedir. Ergen ve yetişkinlerle psikodinamik yönelimli bireysel terapilerini Türkçe ve İngilizce olarak online gerçekleştirmektedir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?