Selen Sena Soygül

 • Position :
  Uzman Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
selen-sena-soygul-400

Unvan: Uzman Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı, Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift

Yönelim: Bireysel Travma Odaklı Terapi, EMDR, Duygu Odaklı Çift Terapisi

Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online Terapi

Selen S. Soygül, 2018 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında üniversite bünyesindeki karmaşık biliş̧ laboratuvarında bir problem karşısında kişilerin akıl yürütme kalıpları üzerine araştırmalara katılmıştır.

Mezuniyetinin ardından Hollanda’ya giderek Erasmus Üniversitesi Rotterdam’da araştırma stajyerliği yapmış̧, lise ve üniversite öğrencilerinde öz düzenlemeli öğrenmenin geliştirilmesi ve transferi üzerine yapılan çalışmalara destek vermiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans programını yüksek onur derecesiyle tamamlamış̧, tezini iklim değişikliği endişesinin depresyon ve anksiyete belirtileri üzerine yazmıştır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde 0-6 yaş arası çocuklarla ve Down sendromlu gençlerle çalışmıştır.

Duygu Odaklı Çift Terapileri Derneği’nden ICEEFT(International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couples Therapy) onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitiminin tüm düzeylerini tamamlamıştır. Roy Kiessling tarafından verilen EMDR International Association (EMDRIA) onaylı EMDR Temel ve İleri düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca Arizona Trauma Institute tarafından verilen eğitimi tamamlayarak Klinik Travma Uzmanı (Bireysel) sertifikasını almıştır.

Bireylerle ve çiftlerle psikoterapi çalışmaları yürütmektedir. Pratiğinde travma bilgili ve duygu odaklı yaklaşımları kullanmaktadır. Çalışma alanları arasında travma sonrası stres bozukluğu, panik atak, anksiyete bozukluğu, yas süreci, depresyon, somatik rahatsızlıklar ve çift ilişkisinde yaşanan problemler vardır.

Türkçe ve İngilizce psikoterapi hizmeti vermektedir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?