Talia Edith Molina

 • Position :
  Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
talia-edith-molina-400

Unvan: Uzman Klinik Psikolog
Eğitim: Koç Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin
Yönelim: Psikanalitik ve Psikodinamik Yönelim
Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online Terapi, Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Talia Edith Molina, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini, yüksek lisans eğitimini ise burslu olarak Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlamıştır. Uzmanlığını “The relationship between childhood psychological violence in the family of origin and spousal psychological violence victimization of women, mediated by the attitude toward psychological violence” (“Kadına çocuklukta ebeveyn tarafından uygulanan psikolojik şiddet ile eşi tarafından uygulanan psikolojik şiddet ilişkisinde, psikolojik şiddet tutumunun aracılığı”) başlıklı tez çalışması ile yüksek onur derecesiyle alarak, “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almıştır.

Türk Psikologlar Derneği tarafından sağlanan Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) eğitimini başarı ile tamamlayarak, uygulayıcısı olmuştur. PSİKE İstanbul (İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği) tarafından verilen “Psikanalize Giriş Seminerleri” eğitimini tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri süresince çeşitli özel kurumlarda ve kliniklerde stajyer psikolog olarak gönüllü olarak çalışmıştır. Yüksek lisans kapsamında hastane stajını Özel Fransız Lape Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak tamamlamıştır. 2020 Eylül ayından itibaren Bütün Psikoloji bünyesinde hizmet vermektedir. Süpervizyon eşliğinde Psikodinamik yaklaşımı temel alarak yetişkin bireylerle çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma alanları arasında depresyon, kaygı, suçluluk, utanç ve öfke duyguları, kayıp ve yas, ilişkisel zorluklar, ailevi sorunlar, iletişim sorunları, yetersizlik ve değersizlik hisleri, özgüven eksikliği, erken dönem çocukluk yaşantıları, geçmişe dair meseleler ve kendini tanıma isteği bulunmaktadır.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?