Yener Yüksel

Unvan: Klinik Psikolog, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti
Eğitim: Yeditepe Üniversitesi (Psikoloji, lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Klinik Psikoloji, yüksek lisans)
Uzmanlık Alanı: Çocuk, ergen (0-18 yaş), genç yetişkin (18-30 yaş)
Terapi Eğitimi & Yönelim: Psikodinamik Çocuk ve Ergen Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Psikodinamik Bireysel Psikoterapi
Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Psikoterapi, Oyun Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Online (Uzaktan) Danışmanlık, E-Terapi

Lisans eğitimini burslu olarak girdiği Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, onur derecesiyle mezun olarak tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı “Genç Yetişkin LGB Bireylerin Kimlik Gelişim Süreçleri ile Bağlanma Stilleri ve Savunma Mekanizmaları Arasındaki İlişki” başlıklı tezi ile tamamladı.

Birçok araştırma projesinde farklı kademelerde görevler üstlendi ve uzmanlık eğitimi boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde çocuk, ergen aile ve bireysel (yetişkin/ergen) psikoterapi çalışmaları yaptı.

Yener Yüksel uzun yıllardır çeşitli özel okulların Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisleri’ne danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli merkezlerde çocuk, ergen ve genç yetişkinler ile psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Çocuklar ile psikodinamik yönelimli oyun terapisi, ergenler ve genç yetişkinler ile psikodinamik yaklaşımı temel alan bireysel psikoterapi çalışmaları sürdürmektedir. Aynı zamanda ebeveynlere yönelik danışmanlık hizmeti vermektedir. Travma çalışmaları alanında yetkinliğini arttırmak üzere DBE bünyesinde EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini tamamlamıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach ve TAT eğitimlerini tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği’nden Wechsler Çocuklar için Zeka Testi – WISC-IV uygulayıcı eğitimlerini tamamlamıştır. Psikoterapi çalışmalarının yanı sıra hem bilişsel hem projektif testler uygulayıcısıdır.

Çocuk ve Ergenler ile çalışma alanlarından bazıları; Ebeveyn Danışmanlığı, Çocukluk dönemi Duygusal ve Davranışsal Problemler, Kardeş İlişkileri, Boşanma, Taşınma, Ayrılık, Okula Başlama ile İlgili Süreç Yönetimi, Ergenlik, Sınav Kaygısı, Kaygı Bozuklukları, Öfke ve Stres Yönetimi, Depresyon, Travma ve Yas Süreçleri.

Genç yetişkin bireyler ile çalışma alanlarından bazıları; İlişki problemleri, Kaygı Bozuklukları, Korkular, Özgüven ve Özsaygı ile ilgili meseleler, Depresyon, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), psikosomatik şikayetler (psikolojik kökenli bedensel şikayetler), varoluşsal problemler, travma, ve yas süreçleri, Cinsel kimlik ile ilgili meseleler.