Duygu Arıcan

 • Position :
  Klinik Psikolog
  Online Terapi
duygu-arican

Unvan: Klinik Psikolog
Lisans: İzmir Ekonomi Üniversitesi B. Sc. (Psikoloji)
Yüksek Lisans: Okan Üniversitesi M.S. (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans- Yetişkin Modülü)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile Terapisi
Terapi Eğitim & Yönelim: EMDR, Şema Terapi, Duygu Odaklı Çift ve Aile Terapisi
Verdiği Hizmetler: Online Terapi

Duygu ARICAN Lisans derecesini 2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Psikoloji bölümünden almıştır. Klinik stajını İzmir ve Manisa’da yer alan üniversite ve bölge hastanelerinde tamamlamıştır. 2016 yılında Okan Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını bitirmiştir.

Travmatik olaylara karşı gelişen yoğun duygusal tepkileri azaltma ve işlevsel biçimde başa çıkabilme becerilerini kuvvetlendirmek için kullanılan EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) tekniği tüm I. ve II. düzey eğitim ve klinik süpervizyonlarını tamamlamış olup 2021 yılında EMDR Avrupa Akredite Sertifikalı Terapist (EMDR Europe Accredit-ed Practitioner) ünvanına hak kazanmıştır.

Bireyler arası duygusal ve ilişkisel sorunların çözümü üzerine bütüncül bir psikoterapi yöntemi olarak geliştirilen Şema Terapi modelinin temel eğitim ve süpervizyon sürecini tamamlamış olup International Society of Schema Therapy (ISST) Uluslararası Akredite Şema Terapisti ünvanına hak kazanmıştır.

Bireysel terapi tekniklerine ek olarak EFTA-TIC, European Family Therapy Association Training Institutes Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi), tarafından onaylanmış Aile ve Çift Terapileri Eğitimi’nin 400 saatini tamamlamıştır. Buna ek olarak ICEEFT– International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi I. ve II. Seviye uygulayıcı eğitimlerini tamamlamıştır.

Klinik Psikolog Duygu Arıcan’ın çalışma alanları:

 • Yetişkinlerde travma ve ilişkili bozukluklar,
 • Kompleks travma olarak geçen zorlayıcı bozukluklar,
 • Depresyon, anksiyete bozuklukları,
 • Tükenmişlik, çaresizlik, değersizlik ve utanç duyguları ile eşlik eden negatif benlik değeri, -Özgüven, öfke kontrol sorunları,
 • Trikotollomani, obsesif kompulsif bozukluk ve fibromiyalji, migren, sedef vb bedenselleştirme sorunları gibi problem alanları.
 • Çift ve Ailelerle; ilişki sorunları, evliliğe hazırlık, evlilik dışı ilişki, ilişkide bağımlılık, ayrılık, boşanma, çatışma çözümü ile ilgili konular bulunmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği, EMDR Türkiye Derneği, ISST Uluslar Arası Şema Terapi Derneği, Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği üyesidir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?