Etkinlik ve Duyurular

Merhaba,

Bütün Psikoloji olarak klinik alana uzmanlığını almış olan ya da uzmanlık eğitiminin staj senesinde olan psikologlarla gerçekleştireceğimiz psikanalitik&psikodinamik yönelimli yetişkin vaka paylaşım ve grup süpervizyonu grubumuz açılıyor.

Bu süpervizyon grubunun amacı klinik alanda deneyimli bir süpervizör eşliğinde, yetişkin danışan gören klinisyen ya da klinisyen adaylarının vakalarını psikanalitik ve psikodinamik bir perspektifle dinlemek, edinilen kuramsal bilgilerin sahada nasıl deneyimlendiğini değerlendirmek ve kişilerin becerilerini artırmaya yönelik yardımcı olmaktır.

Yapılacak Süpervizyon Çalışmasının İşleyişi

Bu çalışma bir grup süpervizyonu çalışmasıdır. 4 katılımcı, 2 dinleyici ve 1 süpervizör eşliğinde gizlilik ilkesini esas alarak katılımcıların vakası her hafta 1 uzmanın vakası olacak şekilde dinlenecek ve tartışılacaktır. Süpervizörün kuramsal ve pratik katkılarının yanında, grup dinamiği de vakayı anlamlandırmak konusunda çalışmanın önemli bir parçası olacaktır. Katılımcıların kendi vakalarıyla ilgili aldıkları süpervizyon desteğinin yanında grup içerisinde paylaşılan vakaların anlamlandırılmasına da katkıda bulunmaları beklenmektedir. Oturumlar online olarak (Zoom üzerinden) gerçekleştirilecektir.

Çalışmanın Süresi ve Takvimi

Bu çalışma 4 oturum sürecek olup gelen başvurularda katılımcıların talebine göre ilk grup pazartesi günleri 10:00-11:30 ve ikinci grup perşembe günleri 20:00-21:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Pazartesi grubu için ilk oturum tarihi 4 Aralık, perşembe grubu için ilk oturum tarihi 7 Aralık olarak belirlenmiştir.

4 haftanın sonunda süpervizyon grubu çalışmaya devam kararı verirse beraber belirlenecek takvimde süpervizyon sürecine devam edilebilecektir.

Kimler Katılabilir?

Alanda ilgili lisans programlarını tamamlamış, ilgili yüksek lisans programlarına devam eden ya da mezun olmuş, aktif olarak danışan gören ve psikodinamik psikanalitik yaklaşıma ilgi duyan tüm uzmanlar vaka paylaşmak üzerine grup süpervizyonuna katılabilir.

Aktif olarak danışan görmeyen ya da vaka anlatımı yapmayacak ancak psikodinamik psikanalitik yaklaşımla vaka üzerine grupla beraber düşünmek isteyen iki katılımcı, dinleyici olarak gruba dahil edilecektir.

Ücret ve Ödeme

4 oturum şeklinde gerçekleşecek olan bu çalışmanın her bir oturum için kişi başı ücreti 550 TL’dir. Toplam ücret 2200 TL+KDV’dir. Havale, eft ya da online ödeme sistemi üzerinden kredi kartıyla ödeme yapılabilmektedir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuz süpervizör tarafından incelenecek, olumlu olması halinde tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Size olumlu geri dönüş yapıldıktan sonra kaydınızın tamamlanabilmesi için 24 Kasım 2023 tarihine kadar ödemeyi yapmış olmanız beklenmektedir.

Süpervizör

Klinik Psikolog Melis Kısmet

Başvuru için bizlere basvuru@butunpsikoloji.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Psikolojik destek ihtiyacı duyan kişiler için merkezimiz bünyesindeki uzman kadromuz tarafından uygun ücretli psikoterapi desteği sağlanmaktadır.erisilebilir-psikoterapi-imkani

📩 Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz:

Mail: info@butunpsikoloji.com

Telefon: 05335017040

Geçmiş Etkinlikler

klinik-psikoloji-yuksek-lisans-deneyimleri-2

Herkese Merhaba,

Bu Pazar yoğun bir takvimin son etkinliğini gerçekleştiriyoruz, ancak Bütün Psikoloji Etkinlik Dizisi Psyc101 Buluşmaları ile devam ediyor!

Geçtiğimiz Nisan ayında ilk etkinliğimiz olan “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Deneyimleri” söyleşisini gerçekleştirmiştik. Psyc101 Buluşmaları katılımcılarından aldığımız geri bildirimler üzerine klinik psikoloji yüksek lisansı hakkında bilgi almak isteyen öğrencilere yönelik bu etkinliği tekrarlamaya karar verdik.

Klinik psikoloji yüksek lisansına devam eden ve yeni mezun olmuş ekip arkadaşlarımız bu etkinlikte deneyimlerini sizlerle paylaşacaklar. Başvuru süreçleri, klinik psikoloji yüksek lisans deneyimleri ve klinik psikolog olmak gibi konular da dahil olmak üzere klinik psikoloji yüksek lisansı ile ilgili merak edilenleri konuşacağız.

Klinik psikoloji yüksek lisansı yapmayı düşünüyorsanız, başvuru veya karar aşamasındaysanız, veya henüz psikoloji lisansınıza devam ediyor ve psikolojinin farklı alanları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizleri bu söyleşiye bekliyoruz.

📍 Etkinliğimiz ücretsizdir ve Zoom üzerinden gerçekleşecektir.
🔖 Ayrıntılı bilgi ve kayıt için butunetkinlik@gmail.com adresine e-mail atabilirsiniz.

Merhaba!psyc101-bulusmalari-gorsel (1)

Bütün Psikoloji Etkinlik Dizisi, Psyc101 Buluşmaları ile devam ediyor.

Önümüzdeki haftalarda Psyc101 buluşmalarında farklı popülasyonlar ve farklı yaklaşımlarla çalışan uzmanları ağırlıyor olacağız.
Başta psikoloji ve klinik psikoloji öğrencileri olmak üzere klinik psikolojinin alan pratiğine ilgi duyan herkesi birbirinden değerli uzmanların bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı bu etkinliklerde görmekten mutlu oluruz.

Etkinlikler ücretsizdir ve Zoom üzerinden gerçekleşecektir.
Ayrıntılı bilgi ve kayıt için butunetkinlik@gmail.com adresine e-mail atabilirsiniz.
E-mailinizde hangi etkinliğe kayıt yaptırmak istediğinizi belirtmenizi rica ederiz. Birden fazla etkinliğe kayıt yaptırmanız mümkündür.

Gerek Instagram, gerek e-mail üzerinden ilgilendiğiniz konu ve konuşmacıya dair sorularınızı aktarabilirsiniz.

Görüşmek üzere!

Merhaba!

Bütün Psikoloji Etkinlik Dizisi, Psyc101 Buluşmaları ile devam ediyor.

Mayıs ayının ilk hafta sonunda Uzm. Kl. Psk. Melis Kısmet ile online terapileri konuşacağız.

1 Mayıs Cumartesi günü online terapide danışan koltuğuna odaklanacağız. Bir danışan ya da danışan adayı olarak online terapi desteği almak üzerine merak ettikleriniz varsa bu etkinliğimize bekleriz.

2 Mayıs Pazar günü ise online terapilere terapist koltuğundan bakacağız. Online terapi yapan psikoterapist olmakla ilgili soruları olan öğrencileri, terapist adaylarını ve terapistleri aramızda görmekten mutlu olacağız.

📍 Etkinlikler ücretsizdir ve Zoom üzerinden gerçekleşecektir.
🔖 Ayrıntılı bilgi ve kayıt için butunetkinlik@gmail.com adresine e-mail atabilirsiniz.

Görüşmek üzere!

1-psyc101-bulusmasi

🔹 Herkese merhaba! Bütün Psikoloji Etkinlik Dizisinin ilk etkinliği ile karşınızdayız.

🔹 Klinik psikoloji yüksek lisansı hakkında bilgi almak isteyen öğrencilere yönelik 1. Psyc101 buluşmasını 18 Nisan’da gerçekleştiriyoruz.

🔹 Klinik psikoloji yapmayı düşünüyorsanız, başvuru veya karar aşamasındaysanız, veya henüz psikoloji lisansınıza devam ediyor ve psikolojinin farklı alanları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizi söyleşimize bekliyoruz.

🔹 Klinik psikoloji yüksek lisansına devam eden ve yeni mezun olmuş ekip arkadaşlarımız deneyimlerini sizlerle paylaşacaklar.

🔹 Hikayemizde yönelttiğiniz sorularla başlayarak klinik psikoloji yüksek lisansı ile ilgili merak edilenleri konuşacağız.

📍 Etkinliğimiz ücretsizdir ve Zoom üzerinden gerçekleşecektir.

🔖 Ayrıntılı bilgi ve kayıt için butunetkinlik@gmail.com adresine e-mail atabilirsiniz. Herkese mail yoluyla geri dönüş yapılacaktır.

Görüşmek üzere!

WhatsApp'tan Yaz!
Merhaba 👋

Size nasıl yardımcı olabiliriz?