Ayşe Nur Yılmaz

 • Position :
  Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
ayse-nur-yilmaz

Unvan: Klinik Psikolog

Eğitim: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji, Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Yetişkin

Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikanalitik Psikoterapi

Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online (Çevrimiçi) Terapi

Ayşe Nur Yılmaz, lisans eğitimini ODTÜ Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca araştırma laboratuvarlarında görev almıştır, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, çeşitli kurum ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde stajlarını tamamlamıştır. Bir yıl süresince üniversite öğrencilerine erişilebilir psikoterapi desteği sağlamıştır. Bir vakıf üniversitesinde iki yılı aşkın bir süre boyunca araştırma görevlisi olarak görev almıştır.

Şema Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi, EMDR (1. Düzey) ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi almıştır. Psike İstanbul tarafından verilen Psikanalize Giriş Seminerlerine katılım sağlamıştır. Halen Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen Rorschach ve Tematik Algı Testi Eğitimine devam etmektedir.

Yetişkin bireylerle çevrimiçi ve yüz yüze sürdürdüğü bireysel psikoterapi çalışmalarında ağırlıklı olarak psikanalitik yaklaşımdan yararlanmaktadır.

Çalışma alanları arasında depresyon, kaygı, utanç, suçluluk, öfke, yetersizlik ve değersizlik hisleri, yakın ilişki problemleri, iletişim sorunları, özgüven eksikliği, bireyleşme süreçleri, travmatik yaşantılar, kayıp ve yas süreçleri, bağımlılık, geçmişe yönelik konular, kendini tanıma arzusu gibi konular bulunmaktadır.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?