Başak Uygunöz

 • Position :
  Klinik Psikolog
  Online Terapi
basak-uygunoz

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin
Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Psikodinamik Terapi
Verdiği Hizmetler: Online Terapi

Başak Uygunöz, lisans eğitimini, tam burslu olarak girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, bölüm ve fakülte birinciliği ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve World Human Relief (WHR) için gönüllü çalışmalar yapmış ve bu derneklere çeşitli alanlarda destek olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen I. ve II. Psikoloji Günleri’nin organizasyonunda aktif rol almıştır.

Stajını ise Fransız Lape Hastanesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yetişkin alt dalında, “Understanding Women’s Experiences and Perceptions of Sexuality within the Framework of Menopause” başlıklı tezi ile tamamlamıştır. Bu süreçte iki yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde öğrenciler ve okul dışından başvuran kişilerle süpervizyonlar eşliğinde psikoterapi çalışmasını yürütmüş ve Rorschach, Tematik Algı Testi (TAT), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) gibi testler uygulamıştır.

2019 yılında ise Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları Temel Eğitimi’ni tamamlamıştır. 2019 yılından itibaren Bütün Psikoloji’de yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir. Çalışma alanları arasında; ilişkisel zorluklar, cinsel sorunlar, kayıp ve yas, travma yaşantıları, psikolojik kökenli bedensel rahatsızlıklar, depresyon, kaygı bozuklukları, geçmişe dair halledilemeyen meseleler, kendini tanıma ve varoluşsal sorunlar gibi konular bulunmaktadır.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?