Fatma Girgin Kardeş

 • Position :
  Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
fatma-girgin-kardes

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
Eğitim: Doğuş Üniversitesi (Psikoloji, Burslu Lisans), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Klinik Psikoloji Bütünleşik Doktora)
Uzmanlık Alanı: Bireysel Psikoterapi, Psikanalitik Terapi, Psikanalitik Çift Terapisi
Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online (Uzaktan) Terapi, E-Terapi, Cas Testi

Çalışma alanlarından bazıları; Depresyon, Stres, Motivasyon Eksikliği, Varoluşsal Sorunlar, Yas, İlişki Zorlukları, Bedenle İlgili Problemler, Anlam Arayışı, Özgüven Eksikliği, Sosyal İlişki Problemleri, Öfke, Fobiler, Bağımlılık, Anneliğe Dair Kaygılar, Takıntılı Düşünceler, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Kaygı Bozuklukları, Yalnızlık, Psikosomatik Ağrılar, Gelecek Kaygıları, Panik Atak, Değersizlik Ve Yetersizlik, Dikkat Ve Konsantrasyon Bozuklukları, Yeme ve Beden Algısı Bozuklukları, Hastalık Kaygısı. Yakın İlişki ve İletişim Sorunları.

Aldığı Eğitimler ve Sertifikalar: CBTistanbul Emel Stroup tarafından verilen Beck yönelimli Kognitif Terapi (2014),  TPD İstanbul tarafından verilen Nöropsikolojik Değerlendirme (2015); SCF tarafından verilen Cognitive Remediation Therapy Workshop (2015), Cognitive Rehabilitation Workshop for Proffessionals (2015); Kings College tarafından verilen ADHD Assessment and Treatment for Adults (2015) eğitimlerinin ardından Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen Rorschach Eğitimini (2016), İstanbul Üniversitesi SEM tarafından verilen CAS Testi Eğitimini (2016); Forum Lacanyen Psikanaliz Derneği tarafından verilen Psikanalize Giriş Seminerlerini (2015),  Vaka Çalışması ve Süpervizyonunu (2015), Çocukluk Çağı Nevrozunu (2015), Ferhunde Öktem tarafından verilen Oyun Terapisini (2017), ODTÜ SEM tarafından yürütülen, Psikanalize Giriş Eğitimi I. Seviye (2019), Psikanalize Giriş Eğitimi II. Seviye seminerlerini (2019) tamamlamıştır.

Klinik Psikolog Fatma Girgin Kardeş Doğuş Üniversitesi Psikoloji lisans programını, derslerin 1/3’ünü UC Berkeley’de Summer Internship olarak alarak onur derecesi ile tamamlamıştır. Klinik uzmanlığını ODTÜ Klinik Psikoloji Bütünleşik Doktora programında edinmiş ve bu programda doktora eğitimine devam etmektedir. Programda akademik çalışmalarında odaklandığı konular annelik, anne-çocuk ilişkileri, annelik-kadınlık üzerine deneyimler ve söylemlerdir ve teorik temelini Lacanyen psikanaliz oluşturmaktadır.

Klinik Sinirbilim eğitimi sırasında Prof. Dr. Lütfü Hanoğlu ile çalışmış, çeşitli nörolojik hasarlı hastalarla ve yakınları ile beyin uyarımları, TMS; dTCS gibi farklı uygulamaları deneyimleme imkanı bulmuştur. Yetişkinlerle Kognitif Rehabilitasyon çalışmalarını İstanbul Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde, çocuklarla Bilişsel Becerileri ölçmeye (CAS ) ve bu becerileri iyileştirmeye yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun terapisini Neurofit Dikkat Merkezi’nde, yetişkinler ile analitik yönelimli terapiyi Ayna Klinik Psikoloji Destek Ünitesinde yürütmüştür. Akademik çalışmalarına öğretim görevlisi olarak devam etmektedir.

Yetişkin bireylerle psikanalitik psikoterapi yapmakta ve uzman ve uzman adaylarına süpervizyon verme süreçlerine devam etmektedir.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?