Rahel Layiktez

 • Position :
  Klinik Psikolog
  Online Terapi
rahel-layiktez

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist, ICF Yönetici koçu
Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Doğuş Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin
Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, , Gestalt Terapisi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Koçluk, Yönetici Koçluğu
Verdiği Hizmetler: Online Terapi
Çalışma Alanları: Yetişkinlerde travma, depresyon, anksiyete, panik bozukluk, fobi, ilişki sorunları, , çaresizlik ve değersizlik duyguları, tükenmişlik, benlik değeri, özgüven, öfke kontrol sorunları, adaptasyon sorunları, iletişim sorunları, iş hayatına yönelik problemler, kronik hastalıklarla baş etme

2003 yılında Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Rahel Layiktez, 2006 yılında ise Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans döneminde Balıklı Rum, Cerrahpaşa ve Balat Hastanelerinde çalışmalarda bulunmuştur.

Rahel Layiktez uzman olduktan sonra bir dönem Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilere danışmanlık vermiş, Koç Üniversitesi bünyesinde yapılan “KÜMYÜP” projesinde de uzun yıllar boyunca öğrencilerle süpervizyonluk çalışmalarında bulunmuştur.

Rahel Layiktez geçtiğimiz son on beş yıl içinde; psikoloji alanında birçok farklı ekollerin eğitimini almıştır. Dışavurumcu Sanat Terapisi, Gestalt Terapisi, Psikanalitik Terapi ve Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimleri gibi uzun dönemli programlarını tamamlayan Rahel Layiktez, çalışmalarında tüm birikimlerini entegre olarak kullanmaktadır. Terapist olarak çalışmanın yanı sıra  2012 yılında Gestalt Coaching eğitimini tamamlayarak  ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) bünyesinde Koçluk sertifakası almıştır. Ağırlıklı olarak atılganlık, liderlik, performans kaygısı, stresle baş etme  gibi konularda yöneticiler ile çalışmalarda bulunmuştur. 2018’den beri Bütün Psikoloji’de terapist olarak çalışan Rahel Layiktez aynı zamanda, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ve Medipol Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. 

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?