Yağmur Sel

 • Position :
  Uzman Klinik Psikolog
  İstanbul'da Yüz Yüze Terapi
  Online Terapi
yagmur-sel

Unvan: Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Işık Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Çocuk ve Ergen

Terapi Eğitimi & Yönelim: Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Theraplay

Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Terapi, Online (Uzaktan) Terapi

Yağmur Sel, lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü onur derecesiyle, ardından Işık Üniversitesi Çocuk ve Ergen Odaklı Klinik Psikoloji yüksek lisansını yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında Ekip Norma Razon Danışmanlık Merkezi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Güzel Günler Kliniği ve Danışmanlık Merkezi (Dr. Yankı Yazgan) kurumlarında staj yapmıştır. Aynı zamanda, Dr. Gizem Arıkan öncülüğünde olan “Güvenli Çember Ebeveynlik Eğitim Programı ile Anne-Çocuk Arasındaki Bağlanma İlişkisinin Güçlendirilmesi” adlı TÜBİTAK projesinde araştırma asistanı olarak görev almıştır. İkinci araştırma asistanlığı olarak Doç. Dr. İbrahim Hakkı Acar öncülüğünde bir anaokulunda öz düzenleme ölçeğini uygulamıştır. Son olarak, Rayka Kumru’nun kurduğu TabuKamu adlı platformda beden ve ergenlik ile ilgili bloglar yazmış ve cinsellik ve seks-pozitif ebeveynlik eğitimleri almıştır.

Yüksek Lisans eğitimi sırasında Deniz Aktan’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi, Aslı Candan Kodalak’tan Theraplay ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi almıştır. Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde staj yapmıştır. WISC-IV, Denver II Gelişim Tarama Envanteri, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, D2 Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Özel Öğrenme Güçlüğü Bataryası, Benton Görsel Bellek Testi, Burdon Dikkat Testi uygulamaktadır.

Şu anda Kemerburgaz’da özel bir kurumda anaokulu psikoloğu olarak çalışmaktadır.

Yağmur Sel, psikoterapi seanslarında bilişsel davranışçı terapi ve birey merkezli terapi ekolleriyle psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çalışma alanları arasında; ebeveyn-çocuk ilişkisi, bağlanma, korkular ve kaygılar, ayrılık kaygısı, sınav kaygısı, öfke kontrol sorunları ve saldırganlık, kardeş kıskançlığı, alta kaçırma (enürezi ve enkoprezi), kayıp ve yas süreci, ekran bağımlılığı ve yeme bozuklukları gibi konular bulunmaktadır.

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?