Begüm Köseler

begum-koseler

Unvan: Uzman Gelişim Psikoloğu, Ebeveyn Danışmanı
Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Boğaziçi Üniversitesi ( Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Çocuk (0-12 yaş)
Terapi Eğitimi & Yönelim: Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi ve Theraplay
Verdiği Hizmetler: Yüz Yüze Bireysel Terapi, Online (Uzaktan) Danışmanlık, E-Terapi
Uyguladığı Testler: Denver II, Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Beier Cümle Tamamlama Testi, Bender – Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Goodenough Harris Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Otizm Tarama Testi, Peabody Resim Kelime Test

Begüm Köseler, 2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Onur Derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca Özyeğin Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Laboratuvarı’nda çeşitli projelerde Araştırma Asistanı ve Laboratuvar Sorumlusu olarak görev aldı. 2015 yılında Amerika’da University of Virginina Erken Gelişim Laboratuvarı’nda yaz stajyeri olarak, iPad aplikasyonlarının çocukların eğitimindeki etkisini inceledi. 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programına kabul aldı. Boğaziçi Üniversitesi Bebek ve Çocuk Gelişimi Laboratuvarı’nda okul öncesi dönemde çocukların sosyal grup algısı ve müzik algısı gelişimi üzerine Tübitak Proje asistanı olarak çalıştı ve 2019 yılında “Çocukların Ortak Psikolojik Özelliklere Dayalı Grup Üyeliği Çıkarımları” başlıklı tezi ile mezun oldu.

Lisans ve lisansüstü eğitimleri boyunca, eş zamanlı olarak Family Enhancement and Play Therapy Center ve Uzm. Psk. Dan. Filiz Çetin ile çocuk merkezli oyun terapisi, Filial Aile ve Oyun Terapisi ve süpervizyonu, Uzm. Psk. Aslı Candan Kodalak ile çocuklarda ilişki odaklı oyun terapisi çeşidi olan “Theraplay” 1. Seviye ve MEM Eğitimini tamamlamıştır. 2017-2019 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi ve Uzm. Psk. Pelin Ulutaşlı ile Yeni Terapi’de Stajyer Psikolog olarak farklı yaş gruplarından çocuklarla bireysel ve grup çalışmaları yürütmüştür.

Şu anda Le Petit 100 ve Bütün Psikoloji’de bebeklerin ve çocukların gelişimsel süreçleriyle ilgili değerlendirme ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmekte, çocuk ve ebeveynlere yönelik oyun grupları, atölyeler ve seminerler düzenlemektedir.

Bütün Psikoloji’de sürdürdüğü çalışmalarında Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi ve Theraplay tekniklerinden yararlanmaktadır.

Uyguladığı testler: Denver II, Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Beier Cümle Tamamlama Testi, Bender – Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Goodenough Harris Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Otizm Tarama Testi, Peabody Resim Kelime Testi

Çalışma alanları:

 • Ebeveyn Danışmanlığı
 • 0-6 Yaş Çocuk Gelişim Değerlendirme ve Takip Uygulamaları
 • 0-6 Yaş Sosyal Beceri ve Gelişimsel Oyun Grupları
 • 0-3 Yaş Bebeklerde Uyku, Tuvalet ve Beslenme Alışkanlığı Kazandırma
 • Çocukluk Dönemi Duygusal ve Davranışsal Problemler
 • Boşanma, Taşınma, Ayrılık, Yas ve Okula Başlama ile İlgili Süreç Yönetimi

  WhatsApp'tan Yaz!
  Merhaba 👋

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?